lektor do audiobooków

Obsługa strony internetowej

Internet jest dziś ogólnodostępnym źródłem informacji - korzysta z niego co raz większy procent społeczeństwa.

priorin erfungen

Co więcej, na rzecz internetu wiele osób rezygnuje z oglądania telewizji lub czytania codziennej prasy. Z tego powodu mnóstwo właścicieli firm decyduje się na założenie własnej strony internetowej; stanowi ona doskonałą reklamę do przedsiębiorstwa, a statystyki pokazują, że reklama w internecie jest najskuteczniejsza.

Programowanie
Najlepiej zainwestować w solidną, dobrze zaprogramowaną stronę. Nieprofesjonalna witryna nie budzi zaufania klientów - może nawet kojarzyć się z niezbyt profesjonalnym świadczeniem usług. Pojawiające się  na monitorze komunikaty o ewentualnych błędach, niedziałające zakładki czy też linki przyniosą więc więcej szkody niż pożytku. Z tego powodu na stronie internetowej nie warto oszczędzać; lepiej skorzystać z usług profesjonalisty, niż amatora, który wykona usługę za połowę stawki, ale jakość jej wykonania może pozostawiać wiele do życzenia.

Oprawa graficzna
Równie ważny jest odpowiedni projekt graficzny strony internetowej. Ankiety przeprowadzane wśród internautów wyraźnie pokazują, że z przystępnie zaprojektowanych stron lepiej się korzysta. Co więcej, użytkownicy chętniej polecają je znajomym. Witryna powinna być zatem przejrzysta i czytelna - żaden odwiedzający nie będzie zadawał sobie trudu wyszukania interesujących go informacji w gąszczu słów wypisanych małą i słabo widoczną czcionką. Ponadto źle korzysta się ze stron, które mają nieodpowiednie zestawienie kolorystyczne. Wydawać by się mogło, że szczegóły takie jak dobór barw nie ma większego wpływu na liczbę gości na stronie internetowej - nic bardziej mylnego; ostre, kontrastujące ze sobą odcienie utrudniają przyswajanie informacji, męczą wzrok i sprzyjają irytacji. Specjaliści od psychologii kolorów radzą, by stawiać raczej na stonowane pastele.

Pozycjonowanie
Aby strona internetowa cieszyła się dużym zainteresowaniem - musi zostać odpowiednio wypozycjonowana. Oznacza to, że po wpisaniu przez internautę słów kluczowych, strona powinna pojawić możliwie jak najwyżej w zestawieniu proponowanym przez wyszukiwarkę. Oczywiście wymarzoną pozycją dla każdego właściciela witryny jest pierwsze miejsce, jednak należy pamiętać, że wymaga to bardzo dużo czasu i poświęcenia.

Promowanie strony internetowej
W celu zwiększenia popularności strony internetowej można także spróbować odpowiednio ją wypromować. Większość osób stara się to robić za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób informacje o stronie mają szansę dotrzeć do jak największej liczy odbiorców. Co więcej, zazwyczaj zamieszczanie linków promujących daną witrynę jest nieodpłatne. Użytkownicy niektórych platform mają także możliwość zachęcania znajomych do polubienia danej strony. Inna, lecz niestety już płatną, opcją promowania witryny jest wykupienie abonamentu reklamowego, dzięki któremu wyszukiwarka będzie wyświetlała stronę na jednym z pierwszych miejsc po wpisaniu przez internautę dotyczących jej fraz kluczowych.

Adrian Major

Tworzenie stron internetowych